İOSB Demirciler Sitesi C/3 Blok No:229 Başakşehir/İSTANBUL
tren

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda
Metalist

Kaymet Metal İmalat ve Ticaret A.Ş. bağlı ortaklığı olarak 2009 yılında kurulan firmamız, İkitelli OSB Demirciler Sanayi sitesinde 700 m² kapalı alanda her türlü çelik boru, profil, sac ve hadde grubu tedariki konusunda faaliyet göstermektedir.

Metalist Demir Çelik her biri konusunda uzman ekibi ve yerine teslim satış hizmeti sağlayan araç filosuyla birlikte, iş ortaklarının ihtiyaçlarına en doğru ve hızlı bir şekilde cevap vermeyi amaçlamaktadır.

Bu amaç doğrultusunda firmamız, müşteri memnuniyetinden ve çözüm odaklı hizmet anlayışından taviz vermeden, benimsemiş olduğu ilke ve prensipler doğrultusunda ticari faaliyetlerini sürdürmekte ve büyümeye devam etmektedir.

Metalist Demir Çelik, sanayi boru ve profilleri, yapı boru ve profilleri, kutu profiller, hadde ürünleri ve sac çeşitlerinden oluşan 700’ü aşkın stok yelpazesi, katma değerli üretime destek sağlayan özel kalite boru ve profilleri ve hassas ürün gruplarıyla birlikte başta ofis mobilyaları, mağaza dekorasyon ve depo raf sistemleri, çelik eşya, savunma sanayi, makine ve inşaat sektörleri olmak üzere birçok sektörde alanında lider üreticilere ve tedarikçilere hizmet sağlamaktadır.

Kaymet

1970 yılında Kayseri eski sanayi bölgesindeki 100 m²’lik bir alanda sac kesim hizmeti ile faaliyetlerine başlayan Kaymet A.Ş, günümüzde 15.000 m²’si kapalı, 30.000 m²’si açık olmak üzere toplam 45.000 m²’lik bir alanda, 700’ü aşkın ürün çeşidi ve metal işleme konusunda teknolojinin yeniliklerini takip eden geniş makine parkuru ile faaliyetlerine ve yatırımlarına devam etmektedir.

Kaymet A.Ş. makine parkurunda bulunan lazer kesim tezgâhları sayesinde, 20 mm’ye kadar sac, 12 mm’ye kadar paslanmaz levha, 8 mm’ye kadar alüminyum levha işleyebilmekte ve markalama çalışması yapabilmektedir.

Ayrıca firmamız yapmış olduğu boru profil kesim tesisi yatırımı sayesinde aylık 1000 ton kapasiteye ulaşabilen boru profil hassas kesim ve özel ebatlama hizmeti sunmaktadır.

Yüksek hızda hassas kesim yapan makine parkurumuz; havacılık, otomotiv, medikal, savunma sanayi, makine, dekorasyon, büro mobilyaları, mağaza ve depo raf sektörü gibi birçok sektöre hizmet sağlamaktadır.

Kaymet A.Ş. lazer tezgahlarının yanı sıra her biri CNC teknolojisine sahip 50 mm’ye kadar kesim yapabilen plazma tezgahları, abkant pres makinaları, makasları, hadde kesim makinaları, boru profil ebatlama makinaları ve 400 tonluk presiyle metal işleme konusunda her türlü müşteri talebine cevap verebilecek bir altyapıya sahiptir.

Makine parkını sanayi boru ve profilleri, yapı boru ve profilleri, kutu profiller, hadde ürünleri ve sac çeşitlerinden oluşan 700’ü aşkın stok yelpazesiyle destekleyen firmamız, alanında lider tedarikçiler ve üreticilerle çalışmakta olup bünyesindeki araç filosuyla birlikte iş ortaklarının ihtiyaçlarına en doğru ve hızlı bir şekilde cevap vermeye gayret göstermektedir.

Kaymet A.Ş. demir çelik sektöründeki yatırımlarının yanı sıra 2007 yılından itibaren Kayseri bölgesinde üretilen katma değerli ürünlerin dış pazarlara tanıtılmasını hedefleyerek Kaymet Export markasıyla dış ticaret konusunda faaliyet göstermeye başlamıştır. İhracat konusunda edindiği tecrübeleri, 1970’lerden itibaren bulunduğu imalat sektöründeki tecrübeleriyle tamamlayan firmamız, 2010 yılından itibaren de pişirici gazlı ocak grubundaki ürünlerini Ringg markası ile üretip ihraç etmektedir. Kısa sürede önemli bir dış ticaret hacmine ulaşan Ringg, devam ettirmekte olduğu Ar-Ge faaliyetleri ve her geçen gün yelpazesine eklediği yeni ürünlerle dış pazarda yoluna emin adımlarla devam etmektedir.

Tanıtım Filmimiz

video

Ürünlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: