İOSB Demirciler Sitesi C/3 Blok No:229 Başakşehir/İSTANBUL
tren

Kutu Profiller

Anasayfa » Kutu Profiller

Genel olarak kutu profiller adıyla anılan kare profiller ve dikdörtgen profiller, sıcak haddelenmiş (HR) siyah veya soğuk haddelenmiş (CR veya DKP) hammadde bantlarından yüksek frekans kaynağı (ERW) kullanılarak, TS EN 10305-5 ve TS EN 10219-2 üretim standartlarına göre ileri teknolojideki makinelerde üretilmektedir.

Talebe göre değişik kalitelerde de üretimi gerçekleştirilebilen kutu profiller ağırlıklı olarak DKP grubunda DC01-6112 kalite çelik bantlardan, HR sıcak grubunda ise S235JR ve S275JR kalite çelik bantlardan imal edilmektedir.

Standart olarak 6 metre boyunda üretilen DKP kutu profiller özel istek doğrultusunda 3 metre ile 12 metre arasında üretilebilmektedir.

Yüksek yüzey kaliteli kutu profiller

Soğuk haddelenmiş hammadde kullanılarak üretilen DKP kare profiller ve DKP dikdörtgen profiller, müşteri ihtiyacı doğrultusunda hassas bir biçimde ve DKP yüksek yüzey kaliteli olarak üretilebilmekte, polisaj, kromaj veya benzeri kaplamalara uygun şekilde malzeme temini yapılabilmektedir.

Boyalı & Galvanizli kutu profiller

Sıcak haddelenmiş hammadde kullanılarak üretilen kutu profiller ise yine müşteri isteği doğrultusunda korozyonu engellemek amacıyla su bazlı kiremit rengi astar boya ile boyanarak veya galvaniz kaplama yapılarak üretilebilmektedir.

Kullanım alanları

DKP Kare profiller ve DKP dikdörtgen profiller geniş bir kullanım alanına sahiptir. Sanayinin ve üretimin olduğu her alanda ana mamul grubunda ihtiyaç duyulan kutu profiller başta mobilya, çelik eşya ve yapı elemanları olmak üzere otomotiv, makine, tarım aletleri, uzay çatı, konstrüksiyon, depo ve mağaza raf imalatlarında kullanılmaktadır.

Üretim Aralığı

  • Kare Profiller : 10×10 mm’den 300×300 mm‘ye kadar.
  • Dikdörtgen profiller : 10×20 mm’den 200×300 mm’ye kadar.
  • Et kalınlığı : 0,60 mm’den 10 mm’ye kadar.

DKP ve diğer kalitelerdeki kutu profiller hakkında daha detaylı bilgi almak için satış ekibimizle irtibata geçebilirsiniz.

 

Kare Profiller

 

Dikdörtgen Profiller
Ürünlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: